הובלת פריטי אמנות

כידוע, שוויים של פריטי אמנות יכול להגיע לרמות גבוהות אלפי מונים מהחומרים מהם הם עשויים. ציורים מקוריים, פסלים אותנטיים, ממצאים ארכיאולוגיים וכדומה, כל אלה הם פריטי אמנות שערכם הכספי והתרבותי גבוה לאין ערוך מעלותם של החומרים מהם הם עשויים. מעת לעת, נדרשת הובלה של פריטי אמנות, בין שמדובר בתערוכה נודדת בין מוזיאונים, ובין שמדובר במכירת פריטים מאדם לאדם, או מארגון לארגון. לאחר ביצוע עסקת המכירה, יש צורך בהובלת הפריטים ליעדם בצורה בטוחה ומוגנת על מנת שתהליך לוגיסטי זה לא יפגע בערכו הגבוה של הפריט.


הגנה על ציוד יקר


הובלת פריטי אמנות חייבת לקחת בחשבון את כל אמצעי המיגון הנדרשים על מנת לשמור על הפריט, ועל שלמותו. הגנה על הפריט מתבצעת באמצעות טכניקות אריזה מתקדמות, שימוש בחומרי אריזה ייעודיים ואיכותיים, וכן שימוש באמצעי שינוע שמפחיתים את הסיכון לפגיע בפריט בכל רגע ורגע של הובלתו, החל מהרגע בו הוא נלקח ממקום מושבו, ועד הרגע בו הוא מונח ביעד בבטחה. כמובן, שתהליך כזה דורש ידע מקצועי נרחב הכולל ידע סביב טכניקות אריזה ושינוע, ידע סביב שמירה על פריט האמנות מלחות וחום, וייצוב הפריט לכל אורך תהליך ההובלה.


חומרי אריזה הטובים ביותר


לשם כך, כאשר מעוניינים לבצע הובלת פריטי אמנות, חשוב למצוא חברת הובלות, שלא רק מצהירה שהיא בעלת הידע הנדרש, אלא גם בעלת ניסיון מוכח בביצוע עבודות הובלה מסוג זה. ישנם תחומים שבהם אין תחליף לניסיון, וזו היא דוגמא קלאסית לתחום כזה. חברת דורון הובלות היא חברה בעלת ניסיון עשיר בתחום של הובלת פריטי אמנות, ובמהלך שנות פעילותה בתחום ההובלות, ביצעה עשרות משימות הובלה מסוג זה. החברה עושה שימוש בחומרי האריזה הטובים ביותר, באופן שיגנו על פריט האמנות הן מפני טלטלות ומכות, והן מפני חום, קור, לחות, רטיבות וכדומה. כל תהליך ההובלה מתבצע על ידי אנשי מקצוע המלווים אותו מתחילתו ועד סופו, ובאמצעות אמצעי שינוע והובלה המיועדים לשמור על פריט האמנות יציב לאורך כל תהליך ההובלה. כמו כן, התהליך מפוקח על ידי אנשי מקצוע הנמצאים בקרבת הפריט לכל אורכו.